Gratulace zvoleným členům výboru

Na poslední členské schůzi od 15.3.-24.3. jsme zvolili nové pětičlenné vedení. Zvoleni byli:
Zuzana Pastrňáková
Petra Kubálková
Petr Lang
Alžběta Králová
Martin Shabu

Moc jim gratulujeme a přejeme vše dobré. Níže najdete zápis z členské schůze.

Členská schůze byla svolána formou pozvánky rozeslané členům e-mailem dne 14.2. 2020. Text pozvánky je přiložen k tomuto zápisu včetně Volebního řádu. Do 1.3. podávali členové nominace do voleb na členy výboru. Celkem bylo nominováno 7 členů, a to Alžběta Králová, Hana Šudáková, Zuzana Pastňáková, Martin Shabu, Petr Lang, Radek Vogl a Petra Kubálková. Všichni z těchto nominovaných zaslali emailem svůj medailonek.

Výborem navržená volební komise sestavila hlasovací google formulář. Výbor klubu odkaz na něj odeslal členům emailem v první den schůze, tj. 15.3. 2020. Společně s emailem dorazily členům SMSky s čtyřmístným hlasovacím kódem. V průběhu schůze dne 21.3. 2020 ještě výbor jedním emailem připomenul hlasování.

Počet zúčastněných členů: 67
Počet obdržených hlasovacích formulářů: 67
Počet neplatných hlasovacích formulářů: 2 – důvodem bylo hlasování po ukončení schůze a hlasování pro více než 5 kandidátů 

Projednané body členské schůze

1. Volba zapisovatele
Členská schůze schválila Václava Sochora zapisovatelem.
Pro: 66
Proti:1

2. Volba dvou ověřovatelů zápisu
Členská schůze schválila Terezu Engelovou a Markétu Benešovou jako ověřovatele zápisu.
Pro: 67
Proti: 0

3. Volba volební komise
Členská schůze schválila Lenku Andrýsovou, Jitku Vildovou a Ivanu Šabatovou jako členy volební komise.
Pro: 67
Proti: 0

4. Volba členů výboru
Členská schůze zvolila pět členů výboru, a to v tomto pořadí.

Zuzana Pastrňáková, počet hlasů: 48
Petra Kubálková, počet hlasů: 44
Petr Lang, počet hlasů: 44
Alžběta Králová, počet hlasů: 42
Martin Shabu, počet hlasů: 38

Dále získali kandidáti Hana Šudáková a Radek Vogl po 35 hlasech. Dva hlasy byly neplatné. Jeden z důvodu udělení hlasů sedmi namísto pěti kandidátům, druhý z důvodu pozdního hlasování po ukončení členské schůze.

5. Bod různé
Členové se mohli vyjádřit k čemukoliv v posledním bodě. Níže uvádíme, co zaznělo.

 • Díky za organizaci.

 • Do diskuse nemám žádný příspěvek.

 • Velice bych ocenil, pokud by se více akcí konalo i mimo Prahu. S ohledem na pracovní povinnosti se akcí konaných v Praze mohu zúčastnit jen velice zřídka (a nejsem jistě sám), což mne mrzí.

 • Zdravím všechny a přeji pevné zdraví v těžké době

 • Nemám nic do různého.

 • Bez komentáře.

 • Díky za vaši práci v uplynulém volebním období, Klub jste velice pozvedli!

 • Buďte zdrávi!

 • Zdravím jako stařešina našeho spolku všechny kolegyně a kolegy a přeji všechno dobré do budoucnosti IVLP (v USA jsem byl na zkušené v oblasti migrace a uprchlictví v roce 1994).

Výbor zajistí zapsání nového výboru do Spolkového rejstříku.

 

Volíme nové členy výboru Českého klubu absolventů IVLP do 24.3.

V neděli jsme zahájili naši elektronickou volební členskou schůzi, na které si zvolíme nové pětičlenné vedení klubu. Hlasovat můžete opět prostřednictvím google formuláře (jeho odkaz máte v emailu) do 24. března 2020 do 23:59. V google formuláři najdete i krátké představení všech sedmi kandidátů, kteří získali Vaše nominace. Prosím udělte hlas maximálně pěti z nich, jinak bude Váš hlas neplatný.

Novinkou v těchto volbách je, že každý z Vás na Vaše telefonní číslo dostane během dneška čtyřmístný kód, který je nutné vyplnit  do google formuláře a tím potvrdit platnost Vašeho hlasování. Jedná se o opatření ke zvýšení bezpečnosti elektronické formy voleb. Svůj kód si uložte, ale nikomu jej nesdělujte, protože bude identifikátorem Vašeho hlasu v anonymizované výsledkové listině. Díky němu si v ní budete moci své hlasování ověřit.

V případě jakýchkoliv technických nesnází pište na email ivlp@seznam.cz

Po skončení schůze, výsledky hlasování zveřejníme na webových stránkách klubu.

 

Brněnská diskuze Ženy v podnikání pohledem organizátorky Hany Šudákové

Po účasti na IVLP s tématem Women in Entrepreneurship, kde jsem měla možnost poznat to, jak se podniká ženám ve Spojených státech a jakým výzvám nebo překážkám v podnikání čelí podnikatelky v různých částech světa (díky pohledu ostatních účastnic), jsem se domů vrátila s jednou otázkou – Jak jsme na tom u nás? Co české podnikatelky řeší jiného a jinak, než jejich mužští kolegové? A máme v tomto ohledu vůbec nějaká omezení nebo limity? Z vlastní zkušenosti byznys konzultantky vím, že muži podnikatele stále převládají (z celkového počtu podnikajících osob v ČR je jen zhruba 1/3 ženy). Na většině byznysově zaměřených akcí jsou ženy v menšině. Čím to ale je?

Kdo jiný by mohl na tyhle otázky odpovědět, než podnikatelky samotné. A možná jejich příběhy budou zajímavé a inspirativní i pro ostatní. Když se potom naskytla příležitost uspořádat s laskavou podporou Velvyslanectví USA a Českého klubu absolventů IVLP několik na podnikání zaměřených akcí, tak bylo jedno z témat jasné. Ženy v podnikání. A nejen, že si o s nimi o podnikání budeme povídat, ale akci zároveň uděláme maximálně přívětivou pro maminky s dětmi. Dětský koutek a celkové nastavení akce jako „baby friendly“ bylo jednou z mnoha inspirací, které jsem si z USA dovezla.  

Padesátka mužů, žen a dětí se tak na JICu sešla a poslechla si příběh 4 podnikatelek z velmi různorodých oborů – Evu Komárkovou, která strojařskou firmu IN EKO team zakládala v 90. letech; Hanu Fořtovou, která stojí za projektem Frusack a na trh dodává kompostovatelné a opakovatelně použitelné sáčky na ovoce a zeleninu; Zuzanu Hlouškovou, která se svojí firmou Bamboolik na trh přináší látkové pleny a jiné produkty pro děti a maminky a Janou Moudrou, zakladatelkou Juicymo, firmy zabývající se softwarovým vývojem.

Autorka: Hana Šudáková, členka Českého klubu absolventů IVLP

Diskuze #podnikám: Ženy v podnikání. Tentokrát v Brně už 3.března

Kdy: Úterý 3. března 2020 16.30–19.00

Kde: JIC INMEC, Purkyňova 649/127, Brno-Medlánky, 612 00

Akci organizuje členka našeho klubu Hana Šudáková. 

Úspěšné ženy a jejich podnikatelské příběhy. Hledáte inspiraci pro své podnikání? Zajímá vás, jak náročné je v 21. století být ženou-podnikatelkou? Pak přesně pro vás bude další díl pořadů ze série #podnikám, který tentokrát připravujeme ve spolupráci s americkou ambasádou. Přijďte si poslechnout příběhy podnikavých žen, které ve světě byznysu uspěly. Naše pozvání přijaly Hana Fořtová, spoluzakladatelka úspěšného startupu Frusack, Zuzana Hloušková, která prorazila s plenami Bamboolik, i šéfka úspěšné strojařské firmy IN-EKO Eva Komárková a Jana Moudrá z Thriftigo.

Že nemáte hlídání? Nevadí, pro vaše ratolesti připravujeme dětský koutek.

Co vás čeká?

O ženě v domácnosti toho víme hodně. Jaké je to ale být „ženou v podnikání“? Co takové rozhodnutí může přinést a naopak vzít? Jak skloubit mateřskou roli s pozicí majitelky nebo manažerky firmy? Na co se ve stále výrazně mužském světě byznysu připravit nebo v čem pomůže ženský princip? Úspěšné dámy se s vámi podělí o své zkušenosti s mužským a ženským elementem v pracovním týmu, prozradí, kdy v jejich životě nastal ten zlomový moment pro rozhodnutí vrhnout se do podnikání, jak se vlastně ony samy jako ženy v byznysu cítí a s čím musí ve svých životech bojovat. Nechte se inspirovat!

Pro koho je akce ideální

 • pro ženy, které mají podnikatelský nápad, ale zatím nenašly čas nebo odvahu se do něj pustit
 • pro ženy hledající inspiraci (nejen) na mateřské dovolené
 • pro ženy-podnikatelky, které zajímají zkušenosti dalších úspěšných žen
 • pro muže, které zajímá, jak vypadá svět byznysu z pohledu žen

Naši hosté

Hana Fořtová, Frusack

„Začněte s něčím, co vychází z vás a vám samotným to dává smysl. A to tak velký, že vám stojí za to riskovat všechno a postavit kolem toho podnikání,“ říká Hana Fořtová, jedna ze zakladatelek značky Frusack. Nápad vyrábět ekologickou náhradu mikrotenových sáčků se zrodil už v roce 2014. Hanu Fořtovou a Markétu Dvořákovou v jejich podnikání nastartovala úspěšná crowdfundingová kampaň. Ta jim na startu jejich podnikání přinesla dokonce čtyřnásobek částky, kterou původně plánovaly vybrat. Frusack totiž nabídl skvělou alternativu k jednorázovým sáčkům, jejichž výroba přiživuje ropný průmysl a planetě rozhodně neprospívá. Designové, odolné a hlavně kompostovatelné obaly s barevným designem si vysloužily zvláštní uznání v programu Social Impact Award a Haně nedávno i prestižní ocenění v anketě TOP Žena Česka.

Zuzana Hloušková, Bamboolik

Když byla Zuzana Hloušková na mateřské, chtěla pro své dítě kvalitní látkové pleny. Jenže na trhu nesehnala takové, které by jí vyhovovaly. Pustila se tedy do práce sama a brzy byl na světě první prototyp moderních látkových plen Bamboolik. To bylo v lednu 2012. O tři měsíce později už společně s Radkou Martínkovou, se kterou Zuzana Bamboolik založila, spouštěly e-shop. Obě ženy tak rozjely vlastní podnikání a z malého nápadu se rychle vyklubal velký projekt společnosti, která dodává plenky do celé řady evropských zemí. „Nevznikaly jsme jako garážová firma, která si plenky šije doma po večerech. Globální ambice jsme měly již od začátku,“ popisuje začátky Zuzana Hloušková. Kromě České republiky a Slovenska dnes prodává firma Bamboolik své pleny také například v Německu, Rakousku, Itálii, Holandsku, Belgii nebo ve Francii.

Eva Komárková, IN-EKO

Do dvaceti let ji ani nenapadlo, že by se měla živit strojařinou. Není divu – ještě ve dvaceti studovala Eva Komárková výtvarné umění a nic nenasvědčovalo tomu, že by v jejím životě měl nastat zlom. Jenomže to by nesměl být právě revoluční rok 1989, kdy se otevřely hranice na západ. A Eva Komárková se rozhodla zkusit štěstí v Německu, kam odjela pracovat. Po návratu do Brna začala společně se svým přítelem Josefem Strnadem prodávat nejmenší komponenty určené k filtraci vody. „Začínali jsme s drobnými filtry sami dva v Brně v garáži. Po revoluci se čištěním vody mechanickým způsobem nikdo nezabýval. Postupně jsme přijímali další a další zaměstnance. Dnes jich se mnou pracuje asi osmdesát,“ popisuje začátky firmy Komárková, dnes mimo jiné držitelka Ocenění českých podnikatelek za inovativní přístup v oboru.

Jana Moudrá, Thriftigo

Jana Moudrá se věnuje technologiím již více než 10 let. Během studia na ČVUT FIT se stala spoluzakladatelkou a ředitelkou vývojářské agentury Juicymo, která vytváří „šťavnaté“ mobilní a webové aplikace pro klienty z Čech i zahraničí. Jana se několik let pyšnila oceněním Google Developer Expert a umístila se v i žebříčku Top Ženy Česka. Protože podporuje udržitelnost, rozhodla se spustit projekt Thriftigo – mobilní aplikaci, která zobrazuje nejbližší second hand obchody v okolí. Kromě jiného má za cíl vybudovat platformu, která ukáže světu, že si oblečení zaslouží druhou šanci.

 

Seminář #začnipodnikat s podnikatelkou ze Sillicon Valley Cheryl Edison a Petrou Kubálkovou – už 10. března

rádi bychom Vás pozvali na další ze série diskusních seminářů #začnipodnikat, které pořádá Velvyslanectví USA ve spolupráci s Českým klubem absolventů programu IVLP. Tentokrát s podnikatelkou ze Sillicon Valley a expertkou na global business development Cheryl Edison a s absolventkou IVLP a zakladatelkou C2C Solutions Group Petrou Kubálkovou o tom, jak na získávání a udržování businessových kontaktů. Debatu, která proběhne v angličtině, bude moderovat redaktorka České televize Ellen Stránská.

Pozvánka na volební členskou schůzi ve dnech 15.3.-24.3

Zveme Vás na volební členskou schůzi, která proběhne elektronicky ve dnech 15.3.-24.3. 2020. Hlavním bodem bude zvolení nových členů výboru našeho klubu. Opět po dobré zkušenosti z posledního členské schůze chceme hlasovat prostřednictvím Google formuláře. Už dnes do 1. března mohou členové posílat nominace kandidátů na členy výbor na email ivlp@seznam.cz.

Více o průběhu voleb naleznete v tomto dokumentu - Volební řád 2020.

Program volební členské schůze:

1. Zahájení schůze rozesláním emailu s odkazem na hlasovací formulář

2. Volba zapisovatele

Návrh výboru: Václav Sochor
Návrh usnesení: Členská schůze schvaluje Václava Sochora zapisovatelem.

3. Volba dvou ověřovatelů

Návrh výboru: Tereza Engelová, Markéta Benešová
Návrh usnesení: Členská schůze schvaluje Terezu Engelovou a Markétu Benešovou jako ověřovatele zápisu.

4. Volba dvou členů Volební komise

Návrh výboru: Lenka Andrýsová, Jitka Vildová
Návrh usnesení: Členská schůze schvaluje Lenku Andrýsovou  a Jitku Vildovou jako volební komisi.

5. Volba pěti členů Výboru

Bude doplněno na základě nominací.

6. Různé

Každý bude mít prostor pro vyjádření nápadů a podnětů, apod.

Připomínky nám mohou členové poslat do konce února.

 


Vybudujte vlastní značku s Alžbětou Královou a Michaelou Kloudovou, 13.2. v 17:30

Rádi bychom Vás pozvali na další ze série diskusních seminářů #začnipodnikat, které pořádá Velvyslanectví USA ve spolupráci s Českým klubem absolventů programu IVLP. Tentokrát se zakladatelkou Institutu politického marketingu Alžbětou Královou a se zakladatelkou a CEO Genster.cz Michaelou Kloudovou o tom, jak na budování vlastní značky. Registrace – ZDE

FB eventhttps://www.facebook.com/events/176035700471639/

 Série diskusních seminářů #začnipodnikat v průběhu ledna – června v Praze, Brně, Ostravě a Plzni nabídne zajímavé diskuse se zakladateli úspěšných firem, startupů a dalších podnikatelských iniciativ. Semináře se zaměří na praktické rady a tipy zejména pro ty, kteří uvažují o založení vlastního podnikaní nebo již rozjeli vlastní projekt a chtěli by ho dále rozvíjet.

Nestihli jste konferenci o propagandě v bývalém sovětském bloku? Mrkněte na e-book

Konference o propagandě v bývalém sovětském bloku už sice proběhla, ale to nejzásadnější, co na ní zaznělo, najdete stejně v e-booku. Přečtěte si jej zde.