Tereza Engelová představila klub novým absolventům programu IVLP

Předsedkyně Českého klubu absolventů IVLP Tereza Engelová představila náš klub novým absolventům programu, kteří vyjeli na své odborné cesty v průběhu roku 2018. Hovořila s nimi o možnostech, které členům klub nabízí a o připravovaných akcích, které pro absolventy programu IVLP klub chystá v následujících měsících.

Pokud ještě nejste členy našeho klubu, nezapomeňte se přihlásit :)

 

Třetí IVLP snídaně „Výzvy NATO v příštích 10 letech“

Výbor Českého klubu absolventů IVLP Vás srdečně zve na IVLP snídani na téma Výzvy NATO v příštích 10 letech“, kde vystoupí 

 Petr Pavel, bývalý předseda Vojenského výboru NATO,
a
Petr Kolář, bývalý velvyslanec v USA a Rusku. 

 Koná se při příležitosti výročí vstupu České republiky do NATO ve středu 13. 3. 2019 od 8:15 do 10:00 v Americkém centru (Tržiště 366/13, 118 00 Praha-Malá Strana). Moderovat snídani bude Radko Hokovský, předseda think-tanku Evropské hodnoty. Jazykem snídaně bude angličtina.

Příspěvek na občerstvení: 200 Kč

Podpoříte jím táborskou obecně prospěšnou společnost Kaňka, která poskytuje péči osobám s postižením a pomáhá jejich integraci do společnosti. 

Potvrďte, prosím, závazně Vaši účast na ivlp@seznam.cz nejpozději do 10. 3. 2019. Registraci hostů uzavřeme, jakmile bude naplněna kapacita.

Absolventi IVLP obdrželi Cenu Ferdinanda Peroutky. Blahopřejeme

Novinářská Cena Ferdinanda Peroutky za loňský rok byla udělena Ondřeji Kundrovi z Respektu a Jaroslavu Kmentovi z časopisu Reportér. Oba investigativní novináři jsou absolventy IVLP. Věnují se tématům politiky spojené s byznysem, veřejnými zakázkami a korupcí. Šéfredaktor reportážní publicistiky České televize a také absolvent IVLP Marek Wollner získal tuto prestižní Cenu za rok 2015.

Fologalerie z předávání cen je k dispozici na tomto odkazu. 

Zdroj fotografie: https://ferdinandperoutka.cz

 

Již brzy proběhne druhá IVLP snídaně – tentokrát v prostorách Sněmovní 7

Nezapomeňte dorazit na druhou IVLP snídani na téma Investigativní žurnalistika a nezávislost médií v České republice s Markem Wollnerem z České televize a Robertem Břešťanem z HlídacíPes.org. Oba se zúčastnili programu IVLP. Snídaně se uskuteční v úterý 15. ledna od 8.15 hod v prostorách Sněmovní 7. Velmi se na povídání s nimi těšíme a věříme, že Vás téma investigativní žurnalistiky zaujalo. Se závaznými přihláškami na snídani, prosím, neváhejte, kapacita sálu je omezená. Účast potvrďte na emailu ivlp@seznam.cz. Moc se na setkání s Vámi těšíme.

Výbor Českého klubu absolventů IVLP plánoval nové aktivity

Na našem posledním prosincovém setkání Výboru Českého klubu absolventů IVLP jsme organizovali lednovou snídani. Tentokrát jsme vybrali občerstvení u táborské neziskové organizace Kaňka o.p.s., která pomáhá dětem, mládeži a dospělým osobám s postižením. Dále jsme také probírali přípravu žádosti o tzv. malý grant Velvyslanectví USA. Náš projekt jsme nazvali „Propaganda a její nástroje v zemích bývalého komunistického bloku. Jak s ní bojovat?“. Znovu se náš výbor setká opět v novém roce. Budete-li mít nápady na aktivity, kterými by se náš klub mohl zabývat v novém roce, pište nám na ivlp@seznam.cz.

Pozvání na druhou IVLP snídani

Rádi bychom navázali na vydařenou IVLP snídani s jeho excelencí panem velvyslancem Stephenem B. Kingem a pozvali Vás na druhou IVLP snídani na téma Investigativní žurnalistika a nezávislost médií v České republice s Markem Wollnerem z České televize a Robertem Břešťanem z HlídacíPes.org. Oba se zúčastnili programu IVLP. Snídaně se uskuteční v úterý 15. ledna od 8.15 hod v Americkém centru. Velmi se na povídání s nimi těšíme a věříme, že Vás téma investigativní žurnalistiky zaujalo. Se závaznými přihláškami na snídani, prosím, neváhejte, kapacita sálu je omezená. Účast potvrďte na emailu ivlp@seznam.cz. Moc se na setkání s Vámi těšíme.

Nenechte si ujít první IVLP snídani s panem velvyslancem Stephenem B. Kingem

Byli bychom rádi, aby se náš klub stal místem vzájemného setkávání a propojování se zajímavými a inspirativními lidmi. Proto je nám ctí i potěšením pozvat Vás na historicky první IVLP snídani, která se bude konat 20.11. od 8.15 v Americkém centru. Na neformální setkání a debatu u dobré kávy a jídla přijal pozvání velvyslanec Spojených států amerických Stephen B. King. Velmi se na povídání s ním těšíme a doufáme, že i pro Vás bude zajímavým a příjemným zážitkem, který bychom rádi zopakovali každé dva měsíce s dalšími osobnostmi ze zajímavých oborů. 

Chcete se pana velvyslance na něco zeptat? Napište nám svou otázku společně s potvrzením účasti a my jí rádi zařadíme do debaty. 

 

Přečtěte si, co si o finanční krizi z r. 2008 myslí ekonomové Aleš Michl a Pavel Kohout

Ekonomové Aleš Michl a Pavel Kohout sepsali k desetiletému výročí spuštění finanční krize články. Oba měli možnost nahlédnout pod pokličku finančních institucí v USA díky programu IVLP a aktuálně oba působí v investičním fondu Quant, který investuje výhradně do amerických akcií.

Článek Pavla Kohouta, který byl publikován v Lidových novinách

Článek Aleše Michla, který byl publikován v českém Forbesu

Zápis schůze Výboru – 4.9.2018

Datum:           4.9.2018 od 18:00
Přítomni:      Tereza Engelová, Lenka Andrýsová, Václav Sochor, Aneta Rudolfová
Omluveni:     Jitka Vildová, Jiří Kopal, Tomáš Chadim

  • Volba zapisovatele a ověřovatelů
  • Představení scénáře na video a natočení videa
  • Příprava představení klubu velvyslanci recepce.
  • Zamyšlení nad obsahem Letter of Cooperation
  • Příprava na recepci pro IVLP alumni na rezidenci 19.9.: sběr nápadů, sběr přihlášek, projev
  • Snídaně IVLP
  • Informace o oslovení spolupracovníků k žádosti o grant na propagandu

Lenka Andrýsová, zapisovatelka
Václav Sochor, ověřovatel
Tereza Engelová, ověřovatelka

Zápis schůze výboru – 9.8.2018

Datum:           9.8.2018 od 17:00
Přítomní:      Tereza Engelová, Lenka Andrýsová, Jiří Kopal, Václav Sochor, Tomáš Chadim, Jitka Vildová

1) setkání s pracovnicemi U.S. Embassy a diskuze ohledně spolupráce s klubem

2) záměr konference o propagandě 

3) příprava videa pro členy 

4) seznam členů a nápady, jak s nimi spolupracovat 

5) grant enterpreneurship

6) potenciální setkání ENAM v Praze 

7) Práce s MailChimp
Jiří Kopal, zapisovatel

Václav Sochor, ověřovatel

Tereza Engelová, ověřovatelka