Zahrada velvyslanectví

Vítáme Vás na stránkách věnovaných zahrádce Velvyslanectví USA v Praze, kterou můžete navštívit v Dendrologické zahradě v Průhonicích. Na těchto stránkách Vás pravidelně informujeme o postupu zahradnických prací v průběhu sezóny a postupně publikujeme zajímavé recepty z kuchařky Bílého domu.

Chargé d'Affaires John Ordway hovoří u příležitosti první sklizně ambasádní zahrádky v září 2010.

Chargé d'Affaires John Ordway hovoří u příležitosti první sklizně ambasádní zahrádky v září 2010, která byla nad ambasádou na Malé Straně.

Zahrádku Velvyslanectví USA v Praze založila v roce 2010 zemědělská kancelář ve spolupráci s českými zahradnickými a zemědělskými firmami na zahradě nad Velvyslanectvím USA na svahu petřínského kopce. Koncepce této zahrádky vychází z iniciativy nazvané „People’s Garden“ amerického ministerstva zemědělství, které od roku 2009 podporuje zakládání zahrádek místními komunitami a školami po celých Spojených státech. Inspirací ambasádní zahrádky je také zahrada Bílého domu, kterou založila v roce 2009 první dáma Spojených států Michelle Obamová.

Komunitní zahrady

Společným cílem všech těchto komunitních zahrad je propagace zdravějšího životního stylu (konzumace zeleniny a pohyb při udržování zahrady) a dlouhodobě udržitelných praktik v zemědělství, neboť se jedná o zahrady s organicky pěstovanými plodinami. Praktiky trvale udržitelného rozvoje zahrnují například používání dešťové vody pro zavlažování,  kompostování a podporu užitečného hmyzu. Samozřejmostí je omezování chemikálií a používání ekologických hnojiv a ošetření.

V roce 2011 se ambasádní zahrádka přesunula do Dendrologické zahrady v Průhonicích, aby byla přístupná co největšímu počtu návštěvníků a dětí, které mohou v rámci programů enviromentální výuky sledovat vývoj rostlin a seznámit se s vhodnými postupy v zahradničení a zemědělství obecně, a přitom strávit svůj čas v příjemném a zdravém prostředí.

S postupem zahradnických prací vás seznamujeme v rubrice Jak zahrádka roste.

V rubrice Recepty postupně zveřejňujeme recepty z knihy „A White House Garden Cookbook“ z roku 2010, kterou napsala Clara Silversteinová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>